Bioenerji Eğitimi

Bioenerji Eğitimi

Bioenerji Nedir?

Bioenerji kavramına kellime anlamı olarak bakacak olursak yaşam ve enerji kavramlarının birleşiminden oluştuğunu söyleyebiliriz. Evrensel enerji ya da yaşam enerjisi olarak da bilinmekte ve temel işlevini incelediğimizde, evrendeki bütün canlıların kozmik enerjilerini şifa maksadı ile kullanmaktır.

Bioenerjinin Etkisi ve Çalışma Prensibi

Enerjiyi vücudumuza birçok farklı yolla alıyoruz ki zaten evrenin enerjisi asla azalmaz, hep vardır o. Yediğimiz her yiyecek, içtiğimiz her sıvı, kısaca söylemek gerekirse besin olan her şey bize enerji vermektedir. Ruh ve aurada ise bu kavramlar farklı şeylerdir. İnsanın fiziki olarak bedeni ve ruhu aslında bir yerde birbirine bağlanmaktadır. Yani bu da demek oluyor ki; bedene alınan her besin aslında ruhu da bir şekilde etkilemektedir. Kusursuz uyum aslında bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Peki aura denilen şey nedir? Bioenerji ile bağlantısı nedir?

Aura kavramı aslında bizim ruhsal olarak ve fiziksel olarak enerjimizi gösteren gölgemizdir. Fiziksel durumumuzu inceleyince hastalık teşhisi konulması gibi aslında bu gölge muhabbeti. Auraya bakarak da aynı şekilde karakter analizi yapılabilmektedir. Ayrıca aurada var olan olumsuzluklar da ilerledikçe, zaman geçtikçe sıkıntılara sebep olabiliyor. Yani aslında her şeyin özü enerjidir ve hasta halinde de sağlıklı olma halinde de her şeyi enerji kontrol eder. Bioenerji uygulaması ile negatif enerjilerden bu şekilde arınma sağlanır ve iyileşmek için gerekli olan şifa enerjisi verilmiş olur.